Честит празник, русенци. Бъдете свободни!




Съвременната история на град Русе започва на 20 февруари 1878г. За кратко време той се утвърждава като водещ български стопански и културен център и най-голям град в Княжеството. Упоритият труд, предприемаческото мислене и непримиримият дух на нашите предшественици поставят основите на едно модерно и прогресивно общество от свободни хора.

Благодарение на тях днес с гордост наричаме Русе Малката Виена и Градът на първите неща. Наша отговорност е да помним делата на онези смели и упорити хора, да се учим от тях и да продължим работата им. Защото историята “не е панихида на миналото, а камбана за будене на днешните съвести” (Стефан Цанев, Български хроники). 

Нека бъдем обединени в делата си, непримирими пред неправдите и смели в мечтите си. Да работим всеки ден за развитието на обществото, града и себе си. Защото свободата не е дар, тя е ценност и трябва да се отстоява с упорство и воля.

Честит празник, русенци. Бъдете свободни.

Популярни публикации от този блог

Становище относно предложението на кмета Пенчо Милков за увеличение на местните данъци в Община Русе

Година в застой: Държавната инвестиционна програма, която (не) стигна до Русе

Провал на управлението на кмета на Русе Пенчо Милков - Декларация за оставка от ПП-ДБ

Анализ на устройствения план на Русе и проблемите в бившето КТМ

Не влизането на Величие е голямата новина след решението на Конституционния съд

Всички спортни клубове в Русе заслужават подкрепа

Държавната инвестиционна програма и Община Русе

Ще имаме ли немско качество на магистралата до Русе след като плащаме цени като в Германия? Надали

Шумоизолираща стена да се заложи при проекта на ремонта на бул. „България“ в Русе

Кандидати в област Русе за изборите на 27 октомври 2024 г